rss Uutiset

29.5.2017

Saimaan ammattiopisto Samposta perustutkintoon valmistuvat opiskelijat

Saimaan ammattiopisto Samposta toukokuun lopussa perustutkinnosta ammattiin valmistuvat seuraavat nuoret.

Luettelossa ovat henkilöt, jotka ovat antaneet nimen julkaisuluvan. Lisäksi valmistujaisjuhlassa on aikuisopiskelijoita, jotka saavat virallisen tutkintotodistuksensa kesäkuussa. Onnea kaikille valmistuville!

Lappeenrannassa 30.5.2017 valmistuvat

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Ahola Joona, Luumäki; Eineluoto Kristian, Lappeenranta; Halinen Ilkka, Lappeenranta; Hammar Niko, Lappeenranta; Heikka Samu, Lappeenranta; Heikkilä Ville, Lemi; Ilvonen Perttu, Lappeenranta; Jokimies Mikko, Lappeenranta; Karvanen Tatu, Lappeenranta; Katila Toni, Lappeenranta; Kivistö Janne, Lappeenranta; Kivistö Jarno, Lappeenranta; Kraft Valtteri, Taipalsaari; Kuukka Niko, Lappeenranta; Leino Joonas, Lappeenranta; Lind Ville, Lappeenranta; Louhelainen Aleksi, Lappeenranta; Martikainen Julius, Lappeenranta; Mattila Mauri, Lappeenranta; Miettinen Maxi, Lappeenranta; Paukkunen Niko, Lappeenranta; Pekkanen Matias, Lappeenranta; Pesonen Jarkko, Lappeenranta; Pietilä Jesse, Lappeenranta; Reijola Eetu, Lappeenranta; Saarimäki Tommi, Lappeenranta; Saikko Veli-Matti, Lappeenranta; Sarvilahti Jedidja, Lappeenranta; Silvennoinen Niko, Lappeenranta; Suomalainen Jami, Lappeenranta; Suomalainen Mika, Lappeenranta; Tilli Nestori, Lappeenranta; Torvi Janne, Lemi; Vitikainen Eemil, Lemi

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja
Joukainen Ida, Lappeenranta; Jääskeläinen Salla, Lappeenranta; Kuittinen Jasmin, Lappeenranta; Mattila Jenni, Lappeenranta; Pennanen Sini, Lappeenranta; Puranen Salla, Lappeenranta; Räsänen Veera, Lappeenranta; Silvennoinen Aino, Lappeenranta; Väisänen Simo, Lappeenranta

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori
Kamppinen Kia, Lappeenranta; Kareinen Minna, Imatra; Kiuru Niina, Lappeenranta; Koskinen Emmi, Lappeenranta; Kunttu Annemari, Lappeenranta; Lehtomäki Jutta, Lappeenranta; Liiri Henna, Luumäki; Liljenmaa Katinkka, Lappeenranta; Mattero Juulia, Lappeenranta; Myllynen Topias, Lappeenranta; Peräkylä Katja, Lappeenranta; Tikka Taija, Lappeenranta; Turkki Taija, Lappeenranta

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja
Hirvonen Roosa, Imatra; Jyrkinen Piia, Ruokolahti; Kylliäinen Tinja, Taipalsaari; Pulkkinen Anniina, Lappeenranta; Sihvonen Mira, Lappeenranta; Tossavainen Jenni, Lappeenranta; Vainikka Jenni, Lappeenranta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Karppinen Jani, Lappeenranta; Keijonen Lassi, Lappeenranta; Kosonen Roosa, Lappeenranta; Lampinen Matias, Lappeenranta; Laukas Santeri, Lemi; Liukka Joona, Lappeenranta; Martikainen Joni, Taipalsaari; Närhi Tilda, Lappeenranta; Potemkina Aleksandra, Lappeenranta; Pyysalo Vilma, Lappeenranta; Rantakaulio Ida, Lappeenranta; Saarinen Roni, Taipalsaari; Saukkonen Ilari, Lappeenranta; Seppänen Nia, Lappeenranta; Tiainen Oskari, Lappeenranta; Toikka Kimi, Lappeenranta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Astikainen Mirka, Lappeenranta; Hakuli Katja, Lappeenranta; Issakainen Jenny, Lappeenranta; Lyytikäinen Meri, Lappeenranta; Maunu Valtteri, Lappeenranta; Turtia Eeva, Lappeenranta

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja
Päivinen Ville, Lappeenranta

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja
Barck Pekka, Lappeenranta; Hölsä Alpo, Lappeenranta; Karkia Jani, Taipalsaari; Kinnunen Onni, Lappeenranta; Nikamaa Ville, Lappeenranta; Pötry Pyry, Lappeenranta; Taipale Konsta, Savitaipale; Tiainen Leevi, Savitaipale; Vainikka Aamos, Savitaipale; Vainikka Juho, Lappeenranta

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Härkönen Peetu, Lappeenranta; Inkinen Ville, Lappeenranta; Leppänen Aleksi, Lappeenranta; Liikkanen Jere, Luumäki; Nurkka Aaro, Lappeenranta; Peuhkuri Sami, Lappeenranta; Pyysalo Väinö, Taipalsaari; Siitarinen Toni, Lappeenranta; Tyrmi Tommi, Lemi; Valkeapää Paavo, Lappeenranta; Vottonen Marko, Lappeenranta

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani  
Ahvo Oona, Lappeenranta; Bogod Nikita, Lappeenranta; Fakhri Leila, Lappeenranta; Golubeva Alina, Lappeenranta; Gündes Suzan, Savitaipale; Haikala Pinja, Lappeenranta; Kilpiä Siiri, Lappeenranta; Krotkova Anastasia, Lappeenranta; Lepistö Sara, Lappeenranta; Mäki Mira, Lappeenranta; Pullinen Liisi, Lappeenranta; Rossi Maria, Lappeenranta; Toivanen Jenna, Lappeenranta

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Artell Christian, Lappeenranta; Buuri Mikko, Lappeenranta; Ermakova Anastasiia, Lappeenranta; Heikkonen Samu, Lappeenranta; Heiniölä Samu, Lappeenranta; Hellman Sami Henrik, Lappeenranta; Jankelevits Jekaterina, Lappeenranta; Jantunen Annastiina, Lappeenranta; Kallio Toni, Lappeenranta; Kapiainen Olli, Lappeenranta; Kelaranta Santeri, Lappeenranta; Keskinen Joona, Lappeenranta; Koponen Sauli, Savitaipale; Kosenoja Olli, Lappeenranta; Kosonen Atte, Lappeenranta; Kunttu Mirka, Lappeenranta; Kähärä Erik, Lappeenranta; Käppi Jesse, Lappeenranta; Lautala Niko, Lappeenranta; Lyytinen Ukko-Pekka, Lappeenranta; Ozdoev Ibrahim, Lappeenranta; Pasanen Antti, Lappeenranta; Peltonen Jenni, Savitaipale; Pesu Topi, Savitaipale; Puronhaara Tomi, Lappeenranta; Rantala Pola, Lappeenranta; Rouvari Joel, Lappeenranta; Räihä Roope, Lappeenranta; Siitonen Tuomas, Lappeenranta; Sohkanen Jenni, Taipalsaari; Tarvainen Miika, Lappeenranta; Topra Sami, Lappeenranta; Toukola Sami, Lemi; Vaateri Jere, Taipalsaari; Vartiainen Kilbert, Lappeenranta; Virtanen Oliver, Lappeenranta; Väisänen Heli, Lappeenranta

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Jouhki Janne, Lappeenranta; Kaarakainen Heidi, Lappeenranta; Karjalainen Olli, Lappeenranta; Laihanen Maija, Lappeenranta; Lyytikäinen Viivi, Lappeenranta; Muhli Janita, Lappeenranta; Nyström Kasper, Lappeenranta; Piira Lauri, Lappeenranta; Seppänen Jasmin, Lappeenranta; Strandman Anton, Luumäki; Tarvainen Josa, Taipalsaari; Ulvinen Nelli, Lappeenranta; Virtanen Jenna, Lappeenranta

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja
Ahonen Miko, Lappeenranta; Karhu Jalmari Armas, Lappeenranta; Kivistö Niko, Lappeenranta; Kolehmainen Teemu Tapani, Lappeenranta; Kurki Jere, Lappeenranta; Myllärinen Juha-Matti, Savitaipale; Räsänen Meiju, Rautjärvi

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Aho Timo, Lappeenranta; Demirel Ali, Lappeenranta; Keskisaari Pyry, Lappeenranta; Kuusinen Mikael, Lappeenranta; Myllymäki Riku, Lappeenranta; Mäki-Kuusela Aleksi, Lappeenranta; Piironen Aapo, Lappeenranta; Ruokonen Eetu, Lappeenranta; Saastamoinen Mikko, Lappeenranta; Sirkkunen Toni, Lappeenranta; Torniainen Samuli, Lappeenranta; Vengasaho Tuomas, Lappeenranta; Väkevä Liinu, Lappeenranta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Ekman Suvi Maria, Lappeenranta; Gladkov Roman, Lappeenranta; Hasu Noora, Imatra; Hietala Emil, Lappeenranta; Hyyryläinen Tiia, Lappeenranta; Hämäläinen Joona, Lappeenranta; Jauhiainen Aino, Lappeenranta; Järvisalo Marjut, Lappeenranta; Kaikko Elisa, Lappeenranta; Kanniainen Carla, Lappeenranta; Karvanen Satu, Luumäki; Kelloniemi Lauri, Lappeenranta; Koivuranta Jasmin, Taipalsaari; Kukkonen Janina, Imatra; Kyllönen Ninni, Luumäki; Kyllönen Suvi, Lappeenranta; Laine Sonja, Lappeenranta; Lankinen Vilma, Lappeenranta; Lassila Netta, Lappeenranta; Laurila Emilia, Lappeenranta; Martikainen Netta, Lappeenranta; Martikainen Rico, Lappeenranta; Mikkola Heidi, Imatra; Myllärinen Kristiina, Lappeenranta; Mäkelä Soile, Lappeenranta; Nokelainen Salla, Imatra; Noroaho Veera-Sofia, Lappeenranta; Paakki Maisa, Lappeenranta; Parviainen Ville, Luumäki; Pegonen Anna, Lappeenranta; Peippo Karita, Rautjärvi; Pirinen Riikka, Imatra; Reinekoski Elina, Imatra; Ruotsalainen Patrik, Lappeenranta; Räikkönen Johanna, Lappeenranta; Saareks Sara, Savitaipale; Seppä Saana, Lappeenranta; Sorsa Jutta, Imatra; Talonpoika Johanna, Lappeenranta; Tamminen Jasmin, Lemi; Tasa Liia, Lappeenranta; Tiainen Oona, Lappeenranta; Turunen Sara, Lappeenranta; Turunen Tiia, Lappeenranta; Tuuva Jemina, Lappeenranta; Veijalainen Satu, Lappeenranta; Viskari Venla, Lappeenranta; Väisänen Veikko, Lappeenranta

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja
Ahopelto Eetu, Lappeenranta; Hongisto Joonatan, Taipalsaari; Kangasharju Iiro, Lappeenranta; Kälviäinen Jesse, Lappeenranta; Laukkanen Matias, Lappeenranta; Makkonen Eetu, Lappeenranta; Ojapelto Paavo, Lappeenranta; Pesonen Teemu, Lappeenranta; Pöllänen Jarkko, Lappeenranta; Rautsiala Severi, Lappeenranta; Saarinen Rasmus, Lappeenranta; Temonen Risto, Lappeenranta; Varis Aleksi, Lappeenranta

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Ellonen Juuso, Lappeenranta; Hyvättinen Nuutti, Lappeenranta; Jämsén Tuukka, Lappeenranta; Karjalainen Lasse, Lappeenranta; Leinonen Joni, Lappeenranta; Mähönen Toni, Lappeenranta; Nurkka Eetu, Luumäki; Nurkka Harri, Lappeenranta;Raukko Elias, Lappeenranta; Rupponen Vili, Lappeenranta; Samoila Thomas, Lappeenranta; Sandås René, Lappeenranta; Suhonen Ville, Lappeenranta; Suominen Väinö, Lappeenranta; Talka Tuomas, Lappeenranta; Timonen Akseli, Lappeenranta; Turku Juho, Lappeenranta; Valtonen Antti, Lappeenranta;

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja
Honkamäki Joni, Lappeenranta; Hulkkonen Olli, Imatra; Inkilä Valtteri, Lappeenranta; Kiljunen Joonas, Lappeenranta; Laihanen Janne, Lappeenranta; Mensonen Anton, Lappeenranta; Pietiläinen Alex, Lemi; Puurtinen Atro, Lappeenranta; Rosenholm Aleksi, Luumäki; Räikkönen Ilari, Imatra; Särkkinen Miika, Lappeenranta

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi
Blom Valtteri, Lappeenranta; Ermakov Aleksei, Lappeenranta; Granqvist Jesse, Lappeenranta; Heikkinen Jesse, Lappeenranta; Jääskeläinen Saija, Lappeenranta; Kykkänen Olli, Lappeenranta; Lehikoinen Joonas, Lappeenranta; Liimatainen Antti, Lappeenranta; Lötjönen Kalle, Taipalsaari; Muttonen Kalle, Lappeenranta; Pöllänen Anssi, Lappeenranta; Pönni Ville, Lappeenranta; Raunila Benjamin, Kolari; Riaz Yusuf, Lappeenranta; Sutinen Erkki, Taipalsaari; Toivari Simo, Lappeenranta


Imatralla 31.5.2017 valmistuvat

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Ansio Leevi, Ruokolahti; Arpiainen Antti, Ruokolahti; Asikainen Petteri, Rautjärvi; Aunola Eero, Imatra; Hämäläinen Tuomas, Imatra; Kaljunen Markus, Imatra; Karjalainen Markus, Imatra; Kuismanen Juho, Imatra; Loikkanen Eetu, Imatra; Mustasalmi Eemeli, Ruokolahti; Niemelä Akseli, Imatra; Nordström Jesse, Imatra; Parkkinen Tiia, Imatra; Partanen Jukka, Lappeenranta; Pietola Viivi, Imatra; Piirainen Ville, Imatra; Puuronen Nico, Imatra; Puurtinen Markus, Lappeenranta; Sarantila Vilma, Imatra; Sorvali Eetu, Parikkala; Suutari Mikko, Lappeenranta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Asikainen Laura, Rautjärvi; Blixt Annika, Imatra; Golovlev Aleksander, Imatra; Huittinen Jonna, Imatra; Peuhkuri Henna, Parikkala; Rautio Markus, Imatra; Saukkonen Jenna, Imatra; Taavitsainen Emmi, Imatra

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Korhonen Sanni, Imatra; Kuisma Sanni, Imatra; Kytösalmi Noora, Imatra; Leskinen Tommi, Lappeenranta; Lääperi Jenni, Ruokolahti; Miettinen Noora, Imatra; Mikkola Casper, Imatra; Tokareva Anna, Imatra; Tuominen Monika, Imatra; Ylitapio Yasmin, Imatra

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Eronen Riku, Imatra; Karjalainen Jonne, Imatra; Kukkonen Niklas, Imatra; Kyröläinen Veikko, Rautjärvi; Leitsamo Eppu, Imatra; Lemmetty Kalle, Ruokolahti; Lukkarinen Tatu, Imatra; Matikainen Joona, Imatra; Sarlomo Joonas, Imatra; Vuorinen Paavo, Imatra; Väyrynen Joonas, Ruokolahti

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti
Häkkinen Kaisa, Ruokolahti; Riikonen Janina, Imatra; Sarvilahti Timo, Lappeenranta

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Ahokainen Neea, Imatra; Ahonpää Miia, Ruokolahti; Eronen Riia, Imatra; Hinkkanen Mikko, Imatra; Jaatinen Roosa, Imatra; Julin Mona, Imatra; Karpus Sara, Imatra; Kaukovalta Emma, Imatra; Kykkänen Henna, Imatra; Lind Viola, Imatra; Miettinen Johanna, Imatra; Piiparinen Emmi, Imatra; Pusenius Tiia, Imatra; Rintala Niko, Ruokolahti; Ritolahti Minna, Imatra; Roiha Ilona, Imatra; Ruuskanen Noora, Imatra; Simanainen Elisa, Imatra; Tonder Aapo, Ruokolahti; Vesterinen Jenni, Imatra

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja
Kettunen Julius, Taipalsaari

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Hievanen Kasperi, Taipalsaari; Hoskonen Toni, Ruokolahti; Huomo Olli, Lappeenranta; Hyvärinen Jere, Imatra; Jauho Miika, Lappeenranta; Korhonen Miikka, Imatra; Lanskikh Rodion, Imatra; Muhli Jonne, Imatra; Nyman Nando, Imatra; Parkko Niko, Tampere; Pulkkinen Jesse, Imatra; Sepponen Heikki, Imatra

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Ahonen Siiri, Imatra; Hautala Jere, Lappeenranta; Lampinen Kaisa, Imatra; Parviainen Niina, Imatra; Rimpineva Karo, Imatra; Valtonen Milla, Parikkala

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja
Hartikainen Tuomas, Imatra; Hämäläinen Samuli, Parikkala; Härkönen Eetu, Parikkala; Joronen Niko, Rautjärvi; Jurva Tomi, Imatra; Kalpio Tommi, Imatra; Kosonen Petu, Imatra; Löppönen Toni, Parikkala; Pulkkinen Marko, Imatra; Puuska Erno, Imatra; Romppanen Aleksi, Imatra; Sintonen Oskari, Imatra; Tarvainen Anton, Imatra

Puualan perustutkinto, puuseppä
Oksman Elias, Imatra

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Hietaniemi Waltteri, Imatra; Holopainen Joel, Imatra; Häsä Kalle, Imatra; Komi Kalle-Petteri, Imatra; Lehmusjärvi Ilmari, Imatra; Liimatta Lassi, Imatra; Melto Jesse, Imatra; Munck Veeti, Imatra; Nummenpää Eetu, Imatra; Parviainen Miika, Imatra; Reissell Petek, Imatra; Ronkonen Niilo, Imatra; Smolander Sami, Ruokolahti; Taskinen Aaro, Ruokolahti; Tattari Henri, Rautjärvi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja
Heikkinen Niko, Imatra; Kauhanen Jasu, Imatra; Kosonen Juho, Imatra; Kudjoi Sauli, Imatra; Kurppa Tommi, Imatra; Löppönen Eetu, Ruokolahti; Monto Juho, Imatra; Myllynen Miika, Imatra; Paavilainen Saija, Lappeenranta; Pusa Miska, Imatra; Ryyppö Riku, Imatra; Sutinen Arttu, Imatra; Suutarinen Eero, Lappeenranta; Tella Aatu, Imatra; Teräväinen Valtteri, Imatra; Vanhatalo Elmeri, Rautjärvi; Vanninen Petteri, Imatra; Vehviläinen Tino, Imatra; Vertanen Jesse, Imatra; Väänänen Arttu, Imatra

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja
Bardinov Roman, Imatra; Jeminen Joonas, Imatra; Kautto Leo, Imatra; Kinnunen Eljas, Imatra; Lehvonen Jukka, Ruokolahti; Miikki Otto, Imatra; Pöyhönen Niklas, Imatra; Ruhanen Emil, Imatra; Siitonen Santeri, Rautjärvi; Terävä Taneli, Rautjärvi


Lisäksi Ruokolahdelta valmistuu metsäalan perustutkinnosta metsäkoneenkuljettajia, jotka ovat Tampereen seudun ammattiopisto Tredun opiskelijoita.

 


 




Palaa otsikoihin



Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä
Tämä sivusto käyttää evästeitä sivuston käyttöä koskevien tietojen keräämiseksi. Kun käytät tätä sivustoa, hyväksyt evästeiden käytön.
Sulje

Evästekäytännöt

Tätä sivustoa käyttämällä hyväksyt, että voimme asettaa evästeitä tietokoneellesi tai mobiililaitteeseesi.

1. Mitä evästeet ovat?

Evästeet ovat pieniä datatiedostoja, jotka siirtyvät tietokoneellesi, kun otat yhteyden johonkin verkkosivustoon. Evästeet tallentuvat selaimen käyttämien tiedostojen yhteyteen.

Lisätietoa evästeistä saat sivulta www.aboutcookies.org.

2. Miksi evästeitä käytetään?

Evästeet tunnistavat tietokoneesi, kun tulet sivustolle uudelleen. Ne muistavat myös sivustolla aikaisemmin tekemäsi valinnat ja parantavat siten sivuston käyttökokemusta. Evästeiden avulla pystyy esimerkiksi tunnistamaan käyttäjän laitteet sekä mukauttamaan mahdollisia mainoksia sivuilla sekä mahdollisissa muissa palveluissa.

3. Mitä evästeitä käytetään?

Jotkin evästeet ovat sivustomme teknisen toiminnan ja käytön vuoksi välttämättömiä. Nämä evästeet eivät kerää käyttäjästä tietoa, jota voitaisiin hyödyntää markkinoinnissa tai muistamaan käyttäjän valitsemia sivustoja.

Suorituskykyä mittaavat evästeemme keräävät tietoa siitä, miten käyttäjät käyttävät verkkosivujamme (esim. eniten käytetyt sivut, mahdolliset virheviestit). Nämä evästeet eivät kerää käyttäjistä tunnistettavia tietoja, vaan ne ovat anonyymejä ja niitä käytetään ainoastaan parantamaan nettisivujen toimivuutta.

Sivuilla olevat kolmansien osapuolten liitännäispalvelut (esim. mainokset, YouTube-videot, Google-tilastointi tai Facebook-liitännäiset) saattavat tallentaa käyttäjän tunnistamiseen käytettävää tietoa, mihin emme valitettavasti voi vaikuttaa. Jos haluat estää niitä seuraamasta liikkumistasi verkossa, voit kytkeä ns. kolmannen osapuolen evästeet pois käytöstä selaimesi asetuksista. Ohjeet löydät selaimesi ohjesivuilta.

Sivuillamme saattaa olla myös painikkeita, jotka helpottavat sisällön jakamista eri verkkoviestintäympäristöihin ja sosiaaliseen mediaan. Jos käytät näitä painikkeita, valitsemaltasi palvelulta voidaan asettaa eväste päätelaitteellesi. Nämä evästeet eivät ole hallinnassamme. Lisätietoja kolmannen osapuolen evästeiden käytöstä saat kyseisen osapuolen verkkosivulta.

4. Evästeiden hallinta ja estäminen

Jos et halua vastaanottaa evästeitä, voit muuttaa Internet-selaimesi asetuksia niin, että saat ilmoituksen aina kun evästeitä ollaan lähettämässä tietokoneellesi. Vaihtoehtoisesti voit estää evästeiden käytön kokonaan. Evästeiden käyttöä voi rajoittaa tai sen voi estää Internet-selaimen kautta (katso tarkemmat tiedot selaimen ohjeista).

Jos estät evästeiden tallennuksen tai poistat ne käytöstä, jotkin verkkosivujemme toiminnoista eivät välttämättä toimi oikein.

Sulje