Yhteystiedot

Työelämäpalveluiden myynti, rahoitusratkaisut ja asiakkuudet Mirja Hosionaho, asiakkuus- ja oppisopimuspäällikkö
p. 0400 268 948, mirja.hosionaho@edusampo.fi 

Tuula Hirvonen, asiakkuussihteeri
p. 040 541 3830, tuula.hirvonen@edusampo.fi  

Asiakasvastaavat


Autoala, logistiikka ja metsäala: opettaja Pekka Naukkarinen, p. 040 679 1050, pekka.naukkarinen@edusampo.fi

Elintarvikeala: lehtori Markku Vengasaho, p. 040 552 8534, markku.vengasaho@edusampo.fi

​​​Hius- ja kauneudenhoitoala: koulutuspäällikkö Marika Lehvonen, p. 040 547 4587,
marika.lehvonen@edusampo.fi 

Kone- ja tuotantotekniikka: ​opettaja Kalle Rissanen, p. 040 591 5507, kalle.rissanen@edusampo.fi

​Käsi- ja taideteollisuusala sekä kielet: koulutuspäällikkö Reeta Niemi, p. 040 767 1281, reeta.niemi@edusampo.fi

Matkailu-, ravitsemis- ja talousala, puhdistuspalvelu: opettaja Nina Seppänen, p. 040 559 2991, nina.seppanen@edusampo.fi

Liiketalous sekä tieto- ja viestintätekniikka:
Lpr: opettaja Taru Komu, p. 040 628 1169, taru.komu@edusampo.fi
Imatra: opettaja Matti Ruokonen, p. 040 771 1879, matti.ruokonen@edusampo.fi

​Prosessiteollisuus: opettaja Jyri Karine, p. 040 763 2839, jyri.karine@edusampo.fi

Rakennus-, puu- ja pintakäsittelyala sekä talotekniikka, turvallisuusala, puutarhatalous, vesihuolto, ympäristörakentaminen: opettaja Kimmo Vättö, p. 040 833 0953, kimmo.vatto@edusampo.fi

​Saha-ala ja kiinteistönhoito: opettaja Vesa Niemi, p. 040 538 4943, vesa.niemi@edusampo.fi 

Sosiaali- ja terveysala: opettaja Anna-Maija Koskinen, p. 040 562 1609, anna-maija.koskinen@edusampo.fi 

Sähkö- ja laboratorioala, tieto- ja tietoliikennetekniikka:
Lpr: opettaja Joni Sorsa, p. 040 830 9457, joni.sorsa@edusampo.fi
Imatra: lehtori Petri Kuusitunturi, p. 040 581 5010, petri.kuusitunturi@edusampo.fi



Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä
Tämä sivusto käyttää evästeitä sivuston käyttöä koskevien tietojen keräämiseksi. Kun käytät tätä sivustoa, hyväksyt evästeiden käytön.
Sulje

Evästekäytännöt

Tätä sivustoa käyttämällä hyväksyt, että voimme asettaa evästeitä tietokoneellesi tai mobiililaitteeseesi.

1. Mitä evästeet ovat?

Evästeet ovat pieniä datatiedostoja, jotka siirtyvät tietokoneellesi, kun otat yhteyden johonkin verkkosivustoon. Evästeet tallentuvat selaimen käyttämien tiedostojen yhteyteen.

Lisätietoa evästeistä saat sivulta www.aboutcookies.org.

2. Miksi evästeitä käytetään?

Evästeet tunnistavat tietokoneesi, kun tulet sivustolle uudelleen. Ne muistavat myös sivustolla aikaisemmin tekemäsi valinnat ja parantavat siten sivuston käyttökokemusta. Evästeiden avulla pystyy esimerkiksi tunnistamaan käyttäjän laitteet sekä mukauttamaan mahdollisia mainoksia sivuilla sekä mahdollisissa muissa palveluissa.

3. Mitä evästeitä käytetään?

Jotkin evästeet ovat sivustomme teknisen toiminnan ja käytön vuoksi välttämättömiä. Nämä evästeet eivät kerää käyttäjästä tietoa, jota voitaisiin hyödyntää markkinoinnissa tai muistamaan käyttäjän valitsemia sivustoja.

Suorituskykyä mittaavat evästeemme keräävät tietoa siitä, miten käyttäjät käyttävät verkkosivujamme (esim. eniten käytetyt sivut, mahdolliset virheviestit). Nämä evästeet eivät kerää käyttäjistä tunnistettavia tietoja, vaan ne ovat anonyymejä ja niitä käytetään ainoastaan parantamaan nettisivujen toimivuutta.

Sivuilla olevat kolmansien osapuolten liitännäispalvelut (esim. mainokset, YouTube-videot, Google-tilastointi tai Facebook-liitännäiset) saattavat tallentaa käyttäjän tunnistamiseen käytettävää tietoa, mihin emme valitettavasti voi vaikuttaa. Jos haluat estää niitä seuraamasta liikkumistasi verkossa, voit kytkeä ns. kolmannen osapuolen evästeet pois käytöstä selaimesi asetuksista. Ohjeet löydät selaimesi ohjesivuilta.

Sivuillamme saattaa olla myös painikkeita, jotka helpottavat sisällön jakamista eri verkkoviestintäympäristöihin ja sosiaaliseen mediaan. Jos käytät näitä painikkeita, valitsemaltasi palvelulta voidaan asettaa eväste päätelaitteellesi. Nämä evästeet eivät ole hallinnassamme. Lisätietoja kolmannen osapuolen evästeiden käytöstä saat kyseisen osapuolen verkkosivulta.

4. Evästeiden hallinta ja estäminen

Jos et halua vastaanottaa evästeitä, voit muuttaa Internet-selaimesi asetuksia niin, että saat ilmoituksen aina kun evästeitä ollaan lähettämässä tietokoneellesi. Vaihtoehtoisesti voit estää evästeiden käytön kokonaan. Evästeiden käyttöä voi rajoittaa tai sen voi estää Internet-selaimen kautta (katso tarkemmat tiedot selaimen ohjeista).

Jos estät evästeiden tallennuksen tai poistat ne käytöstä, jotkin verkkosivujemme toiminnoista eivät välttämättä toimi oikein.

Sulje