Uutiset
Saimaan ammattiopisto Samposta loka-joulukuussa 2018 valmistuneet opiskelijat
Saimaan ammattiopisto Samposta valmistui loka-joulukuussa 2018 alla olevat opiskelijat. Luettelossa on niiden valmistuneiden nimet, jotka eivät ole kieltäneet nimen julkaisua. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!
Lappeenranta
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja
Aulasuo Nora, Lappeenranta, Rikkinen Sofia-Emilia, Lappeenranta, Tarenius Laura,
Lappeenranta, Tynys Juulia, Luumäki
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Hannukainen Ida, Lappeenranta, Kellola Tuovi, Savitaipale
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Lind Mariam, Lappeenranta, Paganus Christiina, Lappeenranta, Yusuf Ayan, Lappeenranta
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja
Hartikainen Mika, Virolahti, Karppanen Harri, Lappeenranta, Roisko Tero, Lappeenranta
Kondiittorin ammattitutkinto
Ylä-Outinen Arja, Lappeenranta
Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja
Huusari Jose, Lappeenranta
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Hänninen Peter, Taipalsaari
Kunnossapidon ammattitutkinto
Akkanen Tomi, Lappeenranta, Asikainen Teemu, Rautjärvi, Jaatinen Miika, Imatra,
Karikumpu Manu, Ruokolahti, Salonen Toni, Imatra, Vesivalo Jani, Lappeenranta
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani
Jääskö Jutta, Lappeenranta, Kantoluoto Elisa, Lappeenranta, Leppänen Heidi, Lappeenranta, Virkunen Tatiana, Lappeenranta
Käsityöntekijän ammattitutkinto
Blaziene Maria, Lappeenranta, Lamberg Ritva, Lappeenranta, Paananen Piia, Lappeenranta
Laitoshuoltajan ammattitutkinto
Gieschler Jasmin, Lappeenranta, Karhula Angelina, Lemi, Lemiläinen Nadejda, Lappeenranta,
Njie Yaya, Lappeenranta
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Haverinen Päivi, Lappeenranta, Heikkonen Satu, Lappeenranta, Huhtiniemi Sanni, Luumäki, Härkönen Anita, Lappeenranta,
Kallio Marika, Lappeenranta, Kauppinen Iida, Lappeenranta, Keränen Markus, Lappeenranta, Kinnunen Aapo, Lappeenranta,
Koivumäki Paula, Lappeenranta, Kolehmainen Miro, Lappeenranta, Kosonen Lukas, Lappeenranta,
Kylmälä Vilma, Luumäki, Kämäräinen Olga, Lappeenranta,
Lenruth Jerry, Lappeenranta, Loskutova Natalia, Lappeenranta, Maijanen Helena, Lappeenranta, Mäenpää Noora, Lappeenranta,
Männistö Aada, Lappeenranta, Paananen Emilia, Taipalsaari, Partonen Brisitte, Lappeenranta, Pohjola Katja, Lappeenranta, Rasa Sanna, Lappeenranta, Savolainen Jesse, Lemi, Taskula Maarit, Lappeenranta, Torniainen
Emmi, Lappeenranta, Tuononen Noora, Lappeenranta, Uski Riku, Lappeenranta,
Valtonen Jutta, Parikkala
Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto
Aaltonen Santtu, Lemi, Holma Roope, Luumäki, Kostiainen Sami, Puumala
Maalarin ammattitutkinto
Alander Hanna, Lappeenranta, Pitkänen Riamilla, Lappeenranta
Markkinointiviestinnän erikoisammattitutkinto
Hyrkkänen Jaana, Lappeenranta, Komu Sanna, Imatra, Siitari Emmi, Helsinki, Vilhunen
Jonna, Imatra
Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Nevalainen Ida, Lappeenranta
Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja
Heikkonen Konsta, Luumäki, Koskela Santeri, Luumäki, Kuukka Saku, Lappeenranta,
Lyijynen Eetu, Lappeenranta
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Gorbachev Dmitry, Lappeenranta, Härki Mamun, Lappeenranta,
Israelian Dmitrii, Lappeenranta, Koistinen Markus, Lappeenranta, Kumpulainen
Jami, Lappeenranta, Neves Pereira Marco, Imatra, Pullola Onni, Lappeenranta, Torzhakov
Alexey, Lappeenranta, Turunen Joonas, Lappeenranta
Sisustusalan ammattitutkinto
Dyster Johanna, Lappeenranta, Kontkanen Kirsti, Lappeenranta, Kuutela Heli, Lappeenranta,
Laakso Julia, Lappeenranta, Matikainen Ralina, Imatra, Qvintus Ulla, Lappeenranta,
Vahersalo Maarit, Lappeenranta
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Aholainen Heidi, Lemi, Bjong Alvar, Taipalsaari, Burman Nico, Lappeenranta,
Eteläinen Mika, Lappeenranta, Hagman Svetlana, Lappeenranta,
Jäppinen Merja, Imatra, Kantonen Miia, Lappeenranta, Khardikova Tatjana, Lappeenranta,
Kosonen Anu, Lappeenranta, Kosunen Samu, Lappeenranta,
Laasonen Sanna, Lappeenranta, Launipuro Reija, Lappeenranta, Mattinen Jutta, Lappeenranta,
Miikki Anu, Imatra, Mutikainen Sanna, Lappeenranta, Niitlahti Emmi, Lappeenranta, Paajanen Tanja, Lappeenranta, Pääkkönen Nestori, Lappeenranta,
Saastamoinen Ellamiina, Lappeenranta, Salmela Susanna, Lappeenranta, Saranpää
Severi, Lappeenranta, Seppälä Erkki, Lappeenranta, Suutari
Aapo, Lappeenranta, Tapanila Minna, Lappeenranta,
Tuhkalainen Miska, Savitaipale, Varis Heidi, Lappeenranta, Virtanen Rauni, Lappeenranta
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja
Kareinen Juuso, Lappeenranta
Talonrakennusalan ammattitutkinto
Sirenne Onni, Lappeenranta
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi
Ilama Daavid, Imatra, Virtanen Waltteri, Lappeenranta
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto
Behm Anna, Lappeenranta, Halko-Liukkonen Tuija, Lappeenranta, Hämäläinen Tuula,
Lappeenranta, Kelkka Jaana, Lappeenranta, Lindberg Marika, Lappeenranta, Lähteenmäki
Sari, Imatra, Marttinen Eeva-Liisa, Lappeenranta, Niemi Merja, Lappeenranta, Nurmiainen
Sanna, Lappeenranta, Sairanen Kaisa, Lappeenranta, Solvang Hanna, Lappeenranta
Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto
Kontunen Tiina, Imatra, Kutvonen Arja, Lappeenranta, Kähkönen Susanna, Imatra, Mieskolainen
Helena, Lappeenranta, Pousi Jukka, Lappeenranta, Varis Päivi, Lappeenranta
Vanhustyön erikoisammattitutkinto
Härkönen Minna, Lappeenranta, Koskelainen Maarit, Lappeenranta, Lepistö Sari, Lappeenranta
Vartijan ammattitutkinto
Nyrkkö Tiia, Imatra, Pulkkinen Jere, Lappeenranta, Vertanen Jesse, Imatra
Imatra
Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Manninen Roni, Lappeenranta, Myllärinen Jani, Lappeenranta
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Mälkiä Nelly, Imatra
Johtamisen erikoisammattitutkinto
Baklanova Valeria, Lappeenranta, Heiskanen Saija, Lappeenranta, Inkinen-Tapio
Pirre, Lappeenranta, Könönen Merja, Lappeenranta,
Räihä Riikka, Lappeenranta, Skyttä Kirsi, Lappeenranta, Taipale Liisa, Lappeenranta
Laboratorioalan perustutkinto, laborantti
Gröhn Ronja, Imatra
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Kykkänen Jenni, Imatra
Paperiteollisuuden ammattitutkinto
Karhula Matias, Lappeenranta, Kuisma Jari, Imatra, Lappalainen Joni, Lappeenranta,
Lindberg Mika, Kouvola, Mykrä Teemu, Imatra, Piik Elmeri, Rautjärvi
Paperiteollisuuden erikoisammattitutkinto
Rimpisalo Samuli, Taipalsaari
Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja
Ikävalko Hanna, Lappeenranta, Juvakka Jani, Lappeenranta, Keltanen Niko, Lappeenranta,
Kemppinen Mari, Imatra, Lifländer Niina, Lappeenranta, Nurkka Mika, Lappeenranta,
Parviainen Joona, Imatra, Sepponen Pirjo, Imatra,
Sinkkonen Ossi, Imatra, Timonen Nina, Imatra
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Holopainen Eemeli, Imatra, Hälvä Iikka, Imatra, Kupiainen
Jyri, Imatra, Pusenius Niko, Imatra, Vepsä Henna, Imatra, Vesikko Jesse, Imatra
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja
Kaplas Jari, Imatra, Mokhtar Badr, Imatra
Talotekniikan perustutkinto , putkiasentaja
Leppänen Joni, Imatra, Santajärvi Teemu, Imatra
Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto
Lahtinen Niina, Lappeenranta, Märkälä Essi, Imatra, Peuhkuri Joni, Parikkala, Sinkko
Ville, Lappeenranta, Valjakka Jarkko, Imatra
Yrittäjän ammattitutkinto
Saaristo Lilla, Imatra
Ruokolahti
Metsäalan perustutkinto,
metsäkoneenkuljettaja
Alanko Simo, Luumäki, Jurkko
Jennina, Rautjärvi