Uutiset
Saimaan ammattiopisto Samposta tammi-maaliskuussa 2018 valmistuneet opiskelijat
Saimaan ammattiopisto Samposta valmistui tammi-maaliskuussa 2018 alla olevat opiskelijat. Luettelossa ovat nimen julkaisuluvan antaneet valmistuneet. Onnea kaikille valmistuneille!
Imatra
Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja
Jäkälä Taija, Espoo, Tikkanen Petra, Ruokolahti
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Ruotsalainen Johanna, Espoo, Suutarinen Saku, Puumala,
Vainikka Anni, Imatra
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Summanen Siiri, Ruokolahti, Viiankorpi Anni, Kangasala
Johtamisen erikoisammattitutkinto
Jääskeläinen Henna, Lemi, Länsivuori Katri, Lappeenranta
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja
Plym Timo, Imatra
Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja
Muukkonen Timo, Imatra, Oinonen Eemeli, Imatra
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja
Ahokainen Arja, Taipalsaari
Kotityöpalvelujen ammattitutkinto
Kivelä Emilia, Rautjärvi, Leskelä Päivi, Lappeenranta,
Mutka Laura, Imatra, Suoknuuti Sari, Rautjärvi
Laboratorioalan perustutkinto, laborantti
Issakainen Jonna, Lappeenranta, Vento Jere, Imatra
Laitoshuoltajan ammattitutkinto
Forsell Marja, Rautjärvi, Kaijansinkko-Salmi Anu, Luumäki,
Kiljunen Aelita, Lappeenranta, Kuisma Kirsi, Imatra, Niemitukia Sirpa, Lappeenranta,
Pesonen Niina, Lappeenranta, Pinomäki Juha, Imatra, Tiainen Katja, Lappeenranta,
Turunen Pia, Imatra, Väisänen Anne, Lappeenranta
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Huomo Janika, Imatra, Kukkonen Niina, Lappeenranta, Luukkainen
Tiina, Imatra, Tiitta Juulia, Imatra
Maalarin ammattitutkinto
Launonen Riina, Lappeenranta
Majoitus- ja ravitsemisalan erikoisammattitutkinto
Kiero Kirsi, Lappeenranta, Laulaja Kirsti, Lemi
Paperiteollisuuden ammattitutkinto
Hokka-Purhonen Karita, Ruokolahti
Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja
Kokkonen Veera, Kouvola, Silventoinen Tiina, Imatra
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Päivärinta Mari, Savonlinna
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja
Leppänen Tomi, Lappeenranta, Tiilikainen Petri, Imatra
Lappeenranta
Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Olkkonen Lauri, Lappeenranta, Sinkko Jani, Lemi
Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori
Kaijansinkko Jenna, Savitaipale, Nousiainen Janni, Taipalsaari,
Paukkunen Riku, Taipalsaari, Rautiainen Sara, Lappeenranta
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Bunthawee Worakamon, Lappeenranta, Hakim Hassen Chya, Lappeenranta,
Jääskeläinen Kristina, Imatra, Piira Jukka, Lappeenranta, Puuppo Iiris, Lappeenranta,
Rahunen Ritva, Lappeenranta, Saikko Sari, Lappeenranta, Taipale Anne, Lappeenranta,
Valerián Slavomír, Lappeenranta, Zaprometov Vyacheslav, Lappeenranta
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Aakko Janita, Lappeenranta, Eklund Tiia, Lappeenranta,
Kerminen Jenna, Lappeenranta, Pietiläinen Henna, Lappeenranta, Riikonen Ria, Lappeenranta,
Ruokonen Tessa, Lappeenranta, Suninen Jannica, Lappeenranta, Taalikka Neea, Lappeenranta
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, vastaanottovirkailija
Korpisammal Mila, Lemi, Lashkova Tanja, Lappeenranta, Suomalainen
Kirsi, Lemi
Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja
Bezuglyy Stanislav, Luumäki, Piekkanen Wille, Lappeenranta
Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Husu Joni, Lappeenranta, Jussheikki Tero, Lappeenranta,
Karpov Viacheslav, Lappeenranta, Koponen Antti, Taipalsaari, Lampinen Antti, Lappeenranta,
Pöyhönen Jani, Lappeenranta
Laitoshuoltajan ammattitutkinto
Suoanttila Pirjo, Lappeenranta, Suoknuuti Satu, Lappeenranta,
Tamminen Mari, Lappeenranta
Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Chaudhari Bhavanaben, Lappeenranta, Heikkinen Kata, Lappeenranta,
Huittinen Patric, Lappeenranta, Hänninen Joona, Lappeenranta, Kaipiainen Eija, Lappeenranta,
Kohonen Elina, Lappeenranta, Kuukka Mirva, Lappeenranta, Lajunen Mervi, Lappeenranta,
Lavcel Edita, Taipalsaari, Niemelä Anniina, Lappeenranta, Pakarinen Johanna, Lappeenranta,
Piira Annemari, Lappeenranta, Tielinen Johanna, Lappeenranta, Tynkkynen Minna, Savitaipale,
Vladimirova Olga, Lappeenranta
Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto
Hukkanen Mikko, Lappeenranta, Partanen Jarkko, Lappeenranta,
Sääksjärvi Antti, Lappeenranta, Tielinen Jouni, Lappeenranta
Myynnin ammattitutkinto
Lindroos Miia, Lappeenranta
Rakennusalan perustutkinto, maarakentaja
Mankki Ville, Savitaipale
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Juntunen Joona, Lappeenranta, Kerman Miika, Lappeenranta,
Kuivalainen Anssi, Lappeenranta, Niiva Riku, Lappeenranta
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Eineluoto Minna, Lappeenranta, Gustafsson Anne, Lappeenranta,
Haiko Mika, Lappeenranta, Haikonen Minna, Lappeenranta, Hallikainen Marjo, Lappeenranta,
Heiskanen Aleksi, Lappeenranta, Helenius Kirsi, Imatra, Hippinen Satu, Lappeenranta,
Hooman Mikko, Lappeenranta, Huhtinen Henna, Luumäki, Hyyryläinen Otto, Lappeenranta,
Hämäläinen Jenni, Kouvola, Hämäläinen Mira, Imatra, Hämäläinen Sonja, Taipalsaari,
Jalo Sami, Lappeenranta, Jokela Aino, Lappeenranta, Jukkala Perttu, Lappeenranta,
Jäkälä Hanna, Lappeenranta, Kaipia Veera, Lappeenranta, Karsikas Elisa, Lappeenranta,
Kartavaya Viktoria, Lappeenranta, Kiri Iida, Imatra, Kohonen Oona, Savitaipale,
Koistinen Ruut-Maria, Taipalsaari, Konttinen Leila, Lappeenranta, Koskinen
Pekka, Lappeenranta, Kuusiaro Pia, Virolahti, Käkränen Elina, Imatra, Könönen
Linda, Lappeenranta, Laakkonen Essi, Lappeenranta, Laakso Henrietta, Lappeenranta,
Laakso Ulla, Imatra, Laaksolahti Elina, Lappeenranta, Laapas Veera, Lappeenranta,
Lahtinen Jaana, Lappeenranta, Laitinen Satu, Lappeenranta, Leino Janniina, Lappeenranta,
Leskinen-Kilkki Päivi, Imatra, Lindholm Sami, Taipalsaari, Lonka Karoliina, Luumäki,
Lyytikäinen Laura, Lappeenranta, Länsivuori Mari, Imatra, Muhli Tero, Lappeenranta,
Nordman Saarakaisa, Lappeenranta, Nororaita Minna, Lappeenranta, Nurmilaukas
Pirkko, Luumäki, Nuutinen Susanna, Taipalsaari, Pekkarinen Hanna, Lappeenranta,
Pesu Mari, Luumäki, Peuhkuri Elisa, Lappeenranta, Pursiainen Anita, Lappeenranta,
Puuppo Simo, Lappeenranta, Pylväinen Janne, Lappeenranta, Pöyhiä Ella, Lappeenranta,
Ristiranta Tiia, Luumäki, Ristolainen Aada, Lappeenranta, Ritala Ronja, Lappeenranta,
Rounela Henna, Lemi, Sainio Ilona, Imatra, Sairanen Anne-Mari, Imatra, Shi
Jianmei, Lappeenranta, Simonen Anni, Lappeenranta, Sokkanen Anton, Lappeenranta,
Sorsa Minttu, Luumäki, Suokas Päivi, Lappeenranta, Sääski Sandra, Lappeenranta,
Tanskanen Pasi, Lappeenranta, Temonen Anne, Lappeenranta, Toikka Pertta, Luumäki,
Torvinen Oona, Lappeenranta, Tsupari Riku, Lappeenranta, Turu Niina, Miehikkälä,
Tuuva Riikka, Lemi, Valle Suvi-Karoliina, Lappeenranta, Vartiainen Ville, Lappeenranta,
Väkevä Iiro, Lemi
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja
Lepistö Kasper, Kouvola
Talonrakennusalan ammattitutkinto
Haikola Ville, Lappeenranta, Hämäläinen Jukka, Lappeenranta
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja
Joronen Tero, Imatra, Tahvanainen Aku, Lappeenranta
Tuotekehittäjän erikoisammattitutkinto
Rantanen Mari, Tampere, Savijoki Pauliina, Tampere
Vaatetusalan erikoisammattitutkinto
Hulkkonen Anne, Lappeenranta